Spam

Nezvány, nevítány přicházejí neznámo odkud, hladově a nenasytně ukusují místo z vaší mailové schránky a drze dolévají do poháru vaší trpělivosti. O čem je řeč? O nevyžádaných mailech, takzvaném spamu. Obvykle šíří reklamu na pochybné produkty nebo hoaxy, lživé zprávy. 

Pojem spam se časem rozšířil na jakýkoliv obsah, který se bezhlavě šíří internetem a pro uživatele nemá žádnou hodnotu, jen zprostředkovává jakousi pochybnou popularitu svému autorovi. 

Spam může být i komentář pod článkem. Zvlášť tehdy, pokud nikterak nesouvisí s jeho obsahem. Nejspíš jste se s tím už někdy setkali. Možná jste zrovna louskali článek o tvorbě zahradních jezírek, když jste najednou zavadili očima o komentář, který vykřikoval cosi o zkorumpovanosti té a té strany. Především některé politické subjekty se k těmto laciným praktikám bohužel uchylují dost často. 

Vůči nevyžádaným komentářům vás ochrání ignorace, obranou proti nevyžádaným mailům je antispamová kontrola, která oddělí “zrno od plev” a většinu otravného obsahu pošle k čertu. Tedy do složky Spam. Do té je občas dobré nahlédnout, pokud čekáte mail a on ne a ne dorazit. Nikdo není neomylný, ani moderní technologie ne, takže i žádoucí mail občas spadne do nevyžádané pošty.