Sociální sítě

Když přijde řeč na sociální sítě, většině lidí se vybaví Facebook. To ale samozřejmě zdaleka není všechno. Facebook, modrobílý svět, kde se prezentují jednotlivci, firmy i instituce, sice momentálně hýbe světem nejspolehlivěji ze všech sociálních sítí, avšak zdaleka není sám. A jsou tací, kteří jej třeba kdysi měli, ale dobrovolně zrušili a vydali se jinam.

Třeba na Twitter. Dřív byl limit na jeden status na této sociální síti 140, dnes je to 280 znaků. Tady se pozná, kdo umí odhalit jádro pudla. Obzvlášť oblíbené jsou na Twitteru úderné politicky laděné komentáře. 

Nebo na LinkedIn. Profesní síť, kde se prezentují uživatelé se svými pracovními zkušenostmi a vzděláním (…), firmy se svým portfoliem a úspěchy (…), kde vám ostatní uživatelé mohou udělit reference a tak podobně. LinkedIn je samozřejmě častým revírem náborářů. 

Případně třeba na Instagram. Zde může uživatel zveřejňovat své fotky a videa. 

Na první dobrou vás to možná nenapadne, ale sociální sítí je třeba i ČSFD, portál, kde se tak často koukáme na “procenta”, pokud se rozhodujeme, kterému filmu dnes večer dáme šanci. Pastí všech, kteří se třeba chystají stavět nebo upravovat dům, je Pinterest (mluvím z vlastní zkušenosti). Když vidíte všechny ty inspirativní fotky, náhle máte pocit, že všechny ty vychytávky a dekorace jednoduše musíte mít. V poslední době také hodně stoupl na popularitě Tik Tok, síť, kde mezi sebou uživatelé sdílí patnáctivteřinová videa.