Občas se to stane – uděláte patřičné kroky, čekáte výsledky, ale ty se nedostavují. Pokud jde o obchod, často to pocítíte na tržbách. Následuje naštvání, rozhořčení a hledání viníka. Může za to váš marketingový konzultant? Nefunkční tým? A co když jste to vy sami?

Kdo si počká, ten se dočká. Nebo ne?

Co vkládáte, to se vám vrací. Může to znít jako klišé, ale výsledky mluví samy za sebe. V marketingu rozhodně. A jinde beztak taky.

Nejde dát jen trochu a na oplátku dostat hodně. Když na začátku investujete pár stovek, maximálně nižší tisíce, neutratíte sice moc (zdánlivě, i drobné peníze se dokážou nasčítat překvapivě rychle), výsledek se nicméně bude rovnat nule. To platí o investicích do reklam, zboží i zaměstnanců. V tomhle případě pořekadlo „za málo peněz hodně muziky“ platí jen zřídka.

Možná není problém v penězích, třeba je kámen úrazu jinde – jak jste na tom s trpělivostí? Když po pár týdnech spolupráce s agenturou, která nesplnila vaše (nereálná) očekávání, shodíte veškerou dosavadní práci ze stolu a začnete jinde a znovu, putuje výsledek rovnou do záporných čísel. Na mou duši, unáhlená rozhodnutí ruku v ruce s nedostatkem trpělivosti představují tu nejméně účinnou a zároveň nejdražší formu marketingové propagace. Úspěch nikde, jen náklady.

Už vás to někdy potkalo? Místo osočování agentur a marketingových konzultantů se raději zastavte, dopřejte si nádech a výdech. A pak si to všechno projděte ještě jednou.

Když nevíte, co chcete, nevíme to ani my

Co vlastně chcete? A myslím tím, co opravdu chcete. Vy sami. Ne co se obecně žádá.

Proberte to s nejužším vedením / se společníky / sami se sebou. A nechte rozhodnutí uzrát. Vyplatí se to. Trendy v marketingové propagaci a vůbec v marketingu se mění a ne všechny se hodí pro každého. Nenuťte se do ničeho, co je vám proti srsti, a stanovte si reálné požadavky.

Potom si položte otázku: „Mám všechno, co k dosažení svých cílů potřebuji?“ Na mysli mám teď lidi, kteří vás tam můžou dovést. Pokud je nemáte, poohlédněte se po profi agentuře.

Jak se hledá agentura nebo marketingový konzultant

  • Porovnejte nabídky. Nikdy nedávejte na první dojem, požadujte reálné výstupy. Čísla, čísla a zase čísla. A také berte ohled na úroveň a přehlednost komunikace, protože s agenturou budete v kontaktu pravidelně.
  • K-O-M-U-N-I-K-U-J-T-E. Účastněte se návrhů, dodávejte podklady, buďte slyšet. Vy jste nositelé myšlenky, vy víte první poslední, marketéři to umí ‚„jen“ přetavit do správné prodejní formy.
  • Počítejte s tím, že si na výsledky budete muset počkat. Nijak dramaticky dlouho, ale minimálně dva až tři měsíce určitě.
  • V-Y-T-R-V-E-J-T-E. Přimlouvám se za všechny marketingové agentury, jejichž práce má hlavu, patu a smysl. Pokud se má totéž odrazit ve vašem podnikání, potřebujeme čas. Za týden zázraky neumíme. Nikdo z nás.

Pokud tohle všechno splníte, úspěch se dostaví. Fakt jo. Bez ohledu na to, jaké turbulence jsou teď „tam venku“. V každé krizi je příležitost. Je na vás, jestli po ní sáhnete.

Myslíte, že bychom si rozuměli?

Domluvte si s námi konzultaci třeba hned dnes.

Jana Eckhardtová

2. 12. 2022

Logo Malá marketingová

Šablona marketingového plánu

Kompletní návod na tvorbu marketingové strategie pro váš byznys. Na celý rok, měsíc po měsíci. 7kroková šablona včetně pracovního manuálu a online návodů! Zvládněte na jedničku analýzu i praxi. Ne bez práce, zato za bezkonkurenční cenu.

další články z kategorie ,

Věčný souboj marketérů a obchodníků. Vztah marketéra a obchodníka: Jak na spolupráci a jak to určitě nedělat - Marketéři a obchodníci spolu často bojují, ačkoliv jsou na jedné lodi. Nesvědčí to nikomu. Jak tyto vztahy narovnat a prospět… přečíst článek
Chcete dokonale zaujmout a podpořit prodej? Zkuste video marketing - V online světě tvrdě bojujeme o pozornost. Ještě jste nezačali využívat video obsah ve své marketingové strategii? Je na čase… přečíst článek
Píšeš dobře, píšeš rád/a? Přidej se k nám! - Potřebujeme copywritera. Někoho, kdo se nebojí pustit se po hlavě do psaní textů o všem (ne)možném.  přečíst článek
Interim marketingový manažer – léčí bolavá místa firem - Je pro vaši firmu vhodný interim, externí / interní marketér nebo konzultant? Porovnejte s námi pro a proti jednotlivých pozic. přečíst článek

Nejste si jisti? Svěřte se, kde vás tlačí bota.

Vybereme optimální řešení dlouhodobého marketingu a formu spolupráce, která vám přinese ovoce.

Nestačí? Chcete víc?

plán

marketingový

plán

Sestavení marketingového plánu – strategie na rok. Výpočet potenciálu trhu, přesné zacílení. Výběr efektivních komunikačních kanálů a plánování obsahu. Podrobný harmonogram aktivit a jejich správa. Návrh rozpočtu a monitoringu. Pěkně měsíc po měsíci.

 

manažer

marketingový

manažer

Externí marketingový manažer pro řízení a realizaci online marketingu i offline aktivit. S letitými zkušenostmi s tvorbou marketingových strategií a realizací marketingových kampaní. K pronájmu na 20, 40 i více hodin v měsíci.  Zaplatíte odpracovaný čas, získáte know-how celého týmu specialistů a projekt manažera.

strategie

marketing pro

B2B firmy

Tvorba marketingové strategie a realizace marketingových aktivit pro B2B sektor malých a středních firem. Orientovaný na jasné cíle a výsledky. Pro domácí trh i zahraničí. S externí marketingovým manažerem pro řízení a specialisty pro realizaci online i offline aktivit.

 

 

školení

Obchod(ování) na

LinkedIn

LinkedIn je bez debat každodenním nástrojem obchodníka. Od získávání zcela nových, ale pečlivě vybraných kontaktů, přes budování povědomí o produktu/službě, tvorbu vztahu až po získávání zakázek. S LinkedInem a jeho funkcemi každý měsíc získáme přes 150 vybraných spojení a více než desítku „teplých“ dotazů k tomu.