Občas se to stane – uděláte patřičné kroky, čekáte výsledky, ale ty se nedostavují. Pokud jde o obchod, často to pocítíte na tržbách. Následuje naštvání, rozhořčení a hledání viníka. Může za to váš marketingový konzultant? Nefunkční tým? A co když jste to vy sami?

Kdo si počká, ten se dočká. Nebo ne?

Co vkládáte, to se vám vrací. Může to znít jako klišé, ale výsledky mluví samy za sebe. V marketingu rozhodně. A jinde beztak taky.

Nejde dát jen trochu a na oplátku dostat hodně. Když na začátku investujete pár stovek, maximálně nižší tisíce, neutratíte sice moc (zdánlivě, i drobné peníze se dokážou nasčítat překvapivě rychle), výsledek se nicméně bude rovnat nule. To platí o investicích do reklam, zboží i zaměstnanců. V tomhle případě pořekadlo „za málo peněz hodně muziky“ platí jen zřídka.

Možná není problém v penězích, třeba je kámen úrazu jinde – jak jste na tom s trpělivostí? Když po pár týdnech spolupráce s agenturou, která nesplnila vaše (nereálná) očekávání, shodíte veškerou dosavadní práci ze stolu a začnete jinde a znovu, putuje výsledek rovnou do záporných čísel. Na mou duši, unáhlená rozhodnutí ruku v ruce s nedostatkem trpělivosti představují tu nejméně účinnou a zároveň nejdražší formu marketingové propagace. Úspěch nikde, jen náklady.

Už vás to někdy potkalo? Místo osočování agentur a marketingových konzultantů se raději zastavte, dopřejte si nádech a výdech. A pak si to všechno projděte ještě jednou.

Když nevíte, co chcete, nevíme to ani my

Co vlastně chcete? A myslím tím, co opravdu chcete. Vy sami. Ne co se obecně žádá.

Proberte to s nejužším vedením / se společníky / sami se sebou. A nechte rozhodnutí uzrát. Vyplatí se to. Trendy v marketingové propagaci a vůbec v marketingu se mění a ne všechny se hodí pro každého. Nenuťte se do ničeho, co je vám proti srsti, a stanovte si reálné požadavky.

Potom si položte otázku: „Mám všechno, co k dosažení svých cílů potřebuji?“ Na mysli mám teď lidi, kteří vás tam můžou dovést. Pokud je nemáte, poohlédněte se po profi agentuře.

Jak se hledá agentura nebo marketingový konzultant

  • Porovnejte nabídky. Nikdy nedávejte na první dojem, požadujte reálné výstupy. Čísla, čísla a zase čísla. A také berte ohled na úroveň a přehlednost komunikace, protože s agenturou budete v kontaktu pravidelně.
  • K-O-M-U-N-I-K-U-J-T-E. Účastněte se návrhů, dodávejte podklady, buďte slyšet. Vy jste nositelé myšlenky, vy víte první poslední, marketéři to umí ‚„jen“ přetavit do správné prodejní formy.
  • Počítejte s tím, že si na výsledky budete muset počkat. Nijak dramaticky dlouho, ale minimálně dva až tři měsíce určitě.
  • V-Y-T-R-V-E-J-T-E. Přimlouvám se za všechny marketingové agentury, jejichž práce má hlavu, patu a smysl. Pokud se má totéž odrazit ve vašem podnikání, potřebujeme čas. Za týden zázraky neumíme. Nikdo z nás.

Pokud tohle všechno splníte, úspěch se dostaví. Fakt jo. Bez ohledu na to, jaké turbulence jsou teď „tam venku“. V každé krizi je příležitost. Je na vás, jestli po ní sáhnete.

Myslíte, že bychom si rozuměli?

Domluvte si s námi konzultaci třeba hned dnes.

Jana Eckhardtová

2. 12. 2022

Logo Malá marketingová

Šablona marketingového plánu

Kompletní návod na tvorbu marketingové strategie pro váš byznys. Na celý rok, měsíc po měsíci. 7kroková šablona včetně pracovního manuálu a online návodů! Zvládněte na jedničku analýzu i praxi. Ne bez práce, zato za bezkonkurenční cenu.

další články z kategorie ,

Jak pracovat s databází kontaktů krok za krokem - Máte databázi kontaktů, ale nevyužíváte ji? Odhalte její potenciál, proměňte ji ve strategický nástroj a uvidíte rozdíl. přečíst článek
Kvalitní databáze kontaktů je základ úspěchu B2B Marketing je týmová hra. Klíč k úspěchu leží ve spolupráci - Nahlédněte pod pokličku naší agentury a přečtěte si, jak se nám minulý rok v B2B Marketingu (ne)dařilo a proč. přečíst článek
dobrý obchodník je nad zlato Miluju PRAVÉ obchodníky. Jsou pro firmu nad zlato! - Naučte své obchodníky generovat nové zákazníky/leady pohodlněji. Objevte „nové“ akviziční kanály a potenciál, který skrývají. přečíst článek
Doplňte váš komunikační mix o direct mail Direct mail není krok zpět. Zkuste ho přimíchat do komunikačního mixu - Osobním dopisům ještě neodzvonilo. Přidejte je do vašeho komunikačního mixu a zkuste zaujmout i ty, kteří upřednostňují starý dobrý papír. přečíst článek

Nejste si jisti? Svěřte se, kde vás tlačí bota.

Vybereme optimální řešení dlouhodobého marketingu a formu spolupráce, která vám přinese ovoce.

Nestačí? Chcete víc?

plán

marketingový

plán

Sestavení marketingového plánu – vaše strategie na 12 měsíců. Přesné zacílení, široký dosah, zásah do srdcí vašich zákazníků. Výběr správných komunikačních kanálů a obsahu. Správa a podrobný harmonogram aktivit. Návrh rozpočtu a monitoringu.

manažer

marketingový

manažer

Externí marketér pro realizaci vašich marketingových aktivit na tolik hodin v měsíci, kolik potřebujete. Zkušený tvůrce obsahu se znalostí komplexních marketingových nástrojů, monitoringu, analytiky. S praxí z malých a středních firem.

strategie

marketingové

minutky

5hodinová marketingová konzultace. Analýza vaší aktuální marketingové komunikace. Následný návrh a vedení při sestavení marketingové strategie a výběru vhodných nástrojů, forem obsahu. Plus instruktáž, praktické ovládnutí nástrojů.

školení

marketingová

školení

Tvorba marketingového plánu/strategie. Ovládnutí komunikačních kanálů a aplikací. Pro malé a středně velké firmy, pro podnikatele i majitele. Pro začínající marketéry a další odpovědné pracovníky v oblasti komunikace se zákazníky.