Název firmy není to nejdůležitější, nedá se ale říct, že by na něm vůbec nezáleželo. Jako specialisté na internetový marketing víme, že správně vybrané jméno zaujme, je dobře zapamatovatelné a ideálně také vybízí k zamyšlení a otázkám. Co myslíte, splňuje náš název tyto parametry? Minimálně ten poslední rozhodně.

 

Jak Jana k online marketingu (a specialistům na internetový marketing) přišla

„A proč zrovna Malá marketingová?“ ptá se mě čas od času někdo. Ne, není to narážka na mých 182 cm, i když by se to tak mohlo zdát. Značka vznikla v roce 2012 ze studentského hecu. Byla jsem v té době zrovna při mateřské v druhém ročníku marketingu na UTB ve Zlíně a opravdu jsem si přála malý a sehraný kolektiv specialistů na offline i online marketing, který odvádí práci pro malý počet klientů. Ambice jsem neměla závratné. Doma jsem měla dvě dcerky a skutečně jsem se jim hodlala věnovat.

„Zkusíme a uvidíme.“

 

Od malinké k Malé a ještě dál

Věděla jsem, že se chci firmám starat o celý marketing. Od A do Z. Vědět o firmě všechno, spolupracovat s vedením i s obchodem. Dělat jenom něco mě nikdy nelákalo. Stála jsem o komplexní pohled. Jako podnikatelský plán to nebylo nic moc, ale to jsem neřešila.

Až do roku 2018 jsme byly (opravdu byly) v týmu tři až čtyři, staraly jsme se o zhruba patnáct firem a všechno jsem řešila přes živnostenské oprávnění. Pak už začalo být podnikání na živnostenský list neúnosné, založila jsem stejnojmennou s. r. o. a tým se rozrostl na osm lidí, osm specialistů na internetový marketing.

Dnes si hýčkáme klientský výběr plus mínus třicítky firem, specializujeme se na B2B marketing a e–shopy. A stále se držím toho, že se staráme buď o veškerý marketing, nebo o nic. Jakmile vypracujeme strategii, pustíme se do plnění a výsledky musí být po čase vidět. Zatím se nám to daří. V roce 2023 se chceme posunout zase o pár milionů v obratu a dvě pracovní místa dál.

 

Jsme přesně tak velcí, jak nás potřebujete

Bude na nás sedět přízvisko „malá“, i když máme v plánu růst? Myslím, že ano.

Malá totiž neznamená nerostoucí. Být „Malá“ se mi líbí, protože jsme po ruce a klient ví, na koho se obrátit. Obsluhujeme vlastně relativně málo klientů, zato máme pod palcem celý marketing, takže můžeme ovlivnit, co je třeba. Na naše rozpočty pohodlně dosáhne střední i malá firma. Jsme pořád flexibilní, nenadálý úkol umíme splnit často hned, což nebývá zvykem. Navíc jsme taková malá rodina, se kterou je mi ctí pobývat každý den. A opravdu mě baví sledovat, jak kolegové rostou. Z juniorů jsou opravdoví specialisté na internetový marketing (a nejen na něj).

Možná v budoucnu změním názor, ale teď to vidím přesně takhle. Malá neznamená bez ambic. Malá znamená „srdcová“.

Chcete růst s námi?

Od toho jsme tady.

Jana Eckhardtová

28. 11. 2022

Logo Malá marketingová

Šablona marketingového plánu

Kompletní návod na tvorbu marketingové strategie pro váš byznys. Na celý rok, měsíc po měsíci. 7kroková šablona včetně pracovního manuálu a online návodů! Zvládněte na jedničku analýzu i praxi. Ne bez práce, zato za bezkonkurenční cenu.

další články z kategorie , ,

Věčný souboj marketérů a obchodníků. Vztah marketéra a obchodníka: Jak na spolupráci a jak to určitě nedělat - Marketéři a obchodníci spolu často bojují, ačkoliv jsou na jedné lodi. Nesvědčí to nikomu. Jak tyto vztahy narovnat a prospět… přečíst článek
Chcete dokonale zaujmout a podpořit prodej? Zkuste video marketing - V online světě tvrdě bojujeme o pozornost. Ještě jste nezačali využívat video obsah ve své marketingové strategii? Je na čase… přečíst článek
Píšeš dobře, píšeš rád/a? Přidej se k nám! - Potřebujeme copywritera. Někoho, kdo se nebojí pustit se po hlavě do psaní textů o všem (ne)možném.  přečíst článek
Interim marketingový manažer – léčí bolavá místa firem - Je pro vaši firmu vhodný interim, externí / interní marketér nebo konzultant? Porovnejte s námi pro a proti jednotlivých pozic. přečíst článek

Nejste si jisti? Svěřte se, kde vás tlačí bota.

Vybereme optimální řešení dlouhodobého marketingu a formu spolupráce, která vám přinese ovoce.

Nestačí? Chcete víc?

plán

marketingový

plán

Sestavení marketingového plánu – strategie na rok. Výpočet potenciálu trhu, přesné zacílení. Výběr efektivních komunikačních kanálů a plánování obsahu. Podrobný harmonogram aktivit a jejich správa. Návrh rozpočtu a monitoringu. Pěkně měsíc po měsíci.

 

manažer

marketingový

manažer

Externí marketingový manažer pro řízení a realizaci online marketingu i offline aktivit. S letitými zkušenostmi s tvorbou marketingových strategií a realizací marketingových kampaní. K pronájmu na 20, 40 i více hodin v měsíci.  Zaplatíte odpracovaný čas, získáte know-how celého týmu specialistů a projekt manažera.

strategie

marketing pro

B2B firmy

Tvorba marketingové strategie a realizace marketingových aktivit pro B2B sektor malých a středních firem. Orientovaný na jasné cíle a výsledky. Pro domácí trh i zahraničí. S externí marketingovým manažerem pro řízení a specialisty pro realizaci online i offline aktivit.

 

 

školení

Obchod(ování) na

LinkedIn

LinkedIn je bez debat každodenním nástrojem obchodníka. Od získávání zcela nových, ale pečlivě vybraných kontaktů, přes budování povědomí o produktu/službě, tvorbu vztahu až po získávání zakázek. S LinkedInem a jeho funkcemi každý měsíc získáme přes 150 vybraných spojení a více než desítku „teplých“ dotazů k tomu.