Že to bez specialisty na marketing nejde, to jistě víte. Co když ale ani zaměstnání in-house marketéra nepřináší požadované výsledky? Možná je na čase, abyste vložili marketingové aktivity do rukou specialistů z externí marketingové agentury. Zdá se vám to drahé? Možná vás překvapíme.

„Ale za tyhle peníze si platíme markeťáka na celý úvazek. Ne na 50 hodin za měsíc!“ Zhruba tohle jsem slýchávala čas od času od majitelů/ředitelů, když přišla na přetřes cena našich služeb.

„A co přesně vám to přináší?“ zeptala jsem se někdy drze. ‚‚Jelikož tu spolu sedíme, tak to asi není to pravé ořechové. Nebo se pletu?“

Občas to zabralo.

Občas ne.

 

Více odpracovaných hodin neznamená vždycky více odvedené práce

Pokud se budeme bavit čistě o čase, který jedna nebo druhá entita tráví ve firmě, pak vždycky vyhraje interní markeťák. Vždycky. Celý úvazek je celý úvazek a opravdu vyjde na stejné peníze jako několik desítek hodin agenturní práce. Jenže méně je někdy více, jak známo. A tohle je ten případ.

 

Čas od času zájemce o naše služby ze spolupráce vycouval ještě dřív, než k nějaké spolupráci vůbec došlo, a zaměstnal interního markeťáka. Ten kromě reklamních a marketingových služeb „vyfásl“ sem tam navíc třeba nějakou administrativu a náš někdejší skoroklient si mnul ruce, že zalepil dvě díry jednou záplatou. Takhle to (ne)fungovalo měsíce a roky.

 

Za poslední měsíce mám za sebou „x“ setkání s firmami, kde se od modelu in house marketingu odklání na stranu externí spolupráce a předávají správu a vytváření marketingových aktivit do rukou specializovaných agentur. Proč? Protože výsledky neodpovídaly očekávání, a tak bylo potřeba zkusit tu druhou, ‚‚dražší‘‘ variantu.

Tu, která ve skutečnosti stojí stejné peníze, ale efekt je často nesrovnatelný.

 

Jděte na marketingové aktivity komplexně a kreativně

Nic proti interním marketérům, sami jich „máme‘‘ u našich klientů pár, na které nedáme dopustit. Marketing má ale za úkol cílit, zaujmout, přivádět, argumentovat, tvořit… a hlavně zvyšovat obrat všemi prostředky, které jsou k dispozici a vhodné. A to už dnes často v jedné osobě prostě a jednoduše nejde.

Finanční náročnost zaměstnání full time marketéra a zapojení externí agentury je podobná, výsledky ale často bývají nesrovnatelné.

Chcete rozjet váš marketing na maximum?

Od toho jsem tady

Jana Eckhardtová

18. 11. 2022

Logo Malá marketingová

Šablona marketingového plánu

Kompletní návod na tvorbu marketingové strategie pro váš byznys. Na celý rok, měsíc po měsíci. 7kroková šablona včetně pracovního manuálu a online návodů! Zvládněte na jedničku analýzu i praxi. Ne bez práce, zato za bezkonkurenční cenu.

Píšeš dobře, píšeš rád/a? Přidej se k nám! - Potřebujeme copywritera. Někoho, kdo se nebojí pustit se po hlavě do psaní textů o všem (ne)možném.  přečíst článek
Věčný souboj marketérů a obchodníků. Vztah marketéra a obchodníka: Jak na spolupráci a jak to určitě nedělat - Marketéři a obchodníci spolu často bojují, ačkoliv jsou na jedné lodi. Nesvědčí to nikomu. Jak tyto vztahy narovnat a prospět… přečíst článek
Chcete dokonale zaujmout a podpořit prodej? Zkuste video marketing - V online světě tvrdě bojujeme o pozornost. Ještě jste nezačali využívat video obsah ve své marketingové strategii? Je na čase… přečíst článek
Interim marketingový manažer – léčí bolavá místa firem - Je pro vaši firmu vhodný interim, externí / interní marketér nebo konzultant? Porovnejte s námi pro a proti jednotlivých pozic. přečíst článek

Nejste si jisti? Svěřte se, kde vás tlačí bota.

Vybereme optimální řešení dlouhodobého marketingu a formu spolupráce, která vám přinese ovoce.

Nestačí? Chcete víc?

plán

marketingový

plán

Sestavení marketingového plánu – strategie na rok. Výpočet potenciálu trhu, přesné zacílení. Výběr efektivních komunikačních kanálů a plánování obsahu. Podrobný harmonogram aktivit a jejich správa. Návrh rozpočtu a monitoringu. Pěkně měsíc po měsíci.

 

manažer

marketingový

manažer

Externí marketingový manažer pro řízení a realizaci online marketingu i offline aktivit. S letitými zkušenostmi s tvorbou marketingových strategií a realizací marketingových kampaní. K pronájmu na 20, 40 i více hodin v měsíci.  Zaplatíte odpracovaný čas, získáte know-how celého týmu specialistů a projekt manažera.

strategie

marketing pro

B2B firmy

Tvorba marketingové strategie a realizace marketingových aktivit pro B2B sektor malých a středních firem. Orientovaný na jasné cíle a výsledky. Pro domácí trh i zahraničí. S externí marketingovým manažerem pro řízení a specialisty pro realizaci online i offline aktivit.

 

 

školení

Obchod(ování) na

LinkedIn

LinkedIn je bez debat každodenním nástrojem obchodníka. Od získávání zcela nových, ale pečlivě vybraných kontaktů, přes budování povědomí o produktu/službě, tvorbu vztahu až po získávání zakázek. S LinkedInem a jeho funkcemi každý měsíc získáme přes 150 vybraných spojení a více než desítku „teplých“ dotazů k tomu.