Pojďme se podívat, co naše malé zemětřesení způsobilo malým a středním podnikatelům z různých oborů a v různém stupni blahobytu. Co udělalo s jejich byznysem a jejich smýšlením. Kdo přežil a proč? A co se z nich vykřesalo dobrého? Mé dnešní ohlédnutí samozřejmě těží ze stavu věcí, který je nám znám po šesti týdnech. 

Ekonomickým půstem do stavu mám dost

Přiznávám – je to změna, ten dnešní stav. I když, pořád si nejsem jistá, ačkoliv i na mě čas od času padá tíseň z dlouhodobé nejistoty:

Je to změna nutně k horšímu?

Podnikatelsky možná ano, na někoho má současný stav dopad přímo likvidační, ale z osobního hlediska má toto domácí vězení své klady. Člověk nespěchá, je s rodinou (i když pro některé rodiny to asi není tak úplně výhra), dětí si užije víc než za celý život, lépe se vyspí, dobře se nají, je více v přírodě. V podstatě ideální stav. O co jiného v lidském bytí jde?

Beznadějné vyhlídky,  že naše demokratické principy jsou v háji a že celý koronavirus je jedno velké spiknutí elit, pod jehož vahou se zhroutí celý svět, že se vyhrotí vztahy mezi světovými velmocemi, že přijde chudoba, hlad….. jsou naprosto liché, dobré jedině pro šíření strachu, dezinfomací a paniky. A celého toho kolotoče se účastní jak vláda a odborníci, tak my, prostý lid – pouhou reakcí na ně. 

Změna – vyděšení – strach – jsou naprosto přirozenou součástí života.  

Být ve stavu vyděšení stále (ve stresu) – nikoliv.  

A nejistota z budoucnosti? Ta je přece odpradávna součástí života. Jenom jsme na to v blahobytu pozapomněli. Tudíž kdo byl hlavou stále v růstu – je nyní velmi zklamán. Ekonomický půst ho připraví o velkou část jeho idejí, které si vystavěl. Svět už je světem nějaký pátek a nějaký pátek ještě zcela jistě bude. 

Jen přechod z “mám vše” do “mám méně” prostě bolí.

Zejména naše přebujelé ego, které se hádá, kritizuje, zveličuje, škemrá, slibuje, zuří…. 

Dost vášní a osobních názorů. Vím jistě, že máte vlastní dost. 

Přesuňme se k avizovanému – a nyní i laboratorně kontrolovanému – vývoji podnikatelského prostředí nových ekonomických, sociálních a psychologických podmínkách.

Nejhorší smrt je z vyděšení

Víte, že ani nevím, zda se jedná o nějaký legendární výrok, nebo je to jen zlidovělý novotvar mezi pořekadly? Mně osobně se vryl do paměti v podání Ondřeje Vetchého ve filmu Příběh kmotra, kde hrál roli podnikatele Františka Mrázka. 

Mám ten citát však ráda, protože je platný téměř v každé době. A platí pro mafiána i obyčejného člověka. 

Je to přesně šest týdnů, co vypukla davová hysterie a podnikání se dostalo do (domácího) vězení. 

Valná většina našich klientů působících ve sférách B2B i B2C, od průmyslových oborů, přes poskytování služeb, po prodej v kamenných prodejnách a e-shopech, byla na vrcholu blahobytu nebo těsně pod ním. Podnikatelé investovali beze strachu peníze, které zatím ani nevydělali, automaticky počítali s úspěchem a dosahovali jej takřka hned nebo s malým zpožděním. Prostě úspěch na počkání, zázraky do pár dnů

A nyní, po šesti týdnech nuceného arestu? 

Stopka se určitou měrou dotkla naprosto všech našich klientů. Některých likvidačně. 

Průmyslové firmy obchodující se strojním zařízením a strojními technologiemi s dalšími firmami z průmyslových odvětví zavedly přísná hygienická opatření ve výrobě a administrativa byla poslána na home office. Některé firmy se konečně rozhoupaly k online obchodování a zjistily, že to není vůbec špatný způsob moderní komunikace. Ba naopak, že jej druhá strana požaduje. Komunikace se nekonečně dobře rozjíždí. Obchodník ušetří spoustu času za studené cally a promarněná setkání, která věnuje jenom horkým kandidátům! Dobře vy!

Některé průmyslové firmy zvolily absolutní stopku. Seškrtaly vše, co se dalo a budou vyčkávat. Dle mého názoru až příliš dlouho. Za tu dobu je převálcují ostatní, kteří pochopili, že na odpočinek je doba blahobytu, zatímco v časech nelehkých se musí makat dvojnásob. Škoda.

Kamenné prodejny zaplakaly, menší ronily slzy jako hrachy. Někde si dokonce rvaly vlasy, že “ten e-shop” nechaly v šuplíku až příliš dlouho. Naopak těm, kteří své podnikání opřeli kromě kamenné nohy i o nohu internetovou, byť nedokonalou, nyní získávají dvoj až trojnásobné příjmy a nové zákazníky. 

Restaurace, bary a jiná stravovací zařízení pláčou nejhlasitěji. Na druhou stranu je na nich vidět i životaschopnost. Vaří, rozváží, prodávají přes okénko, točí pivo (chválabohu) na zazvonění… Ty se jen tak nedají. Ohromný pud sebezáchovy. Sláva jim. A velké poučení pro příště: vyplatí se nesázet na jedinou kartu. 

Zdravotnické služby a rehabilitace se také nevzdávají. Pod rouškou strachu (doslova) bez ochranných pomůcek se rozhodli, že akutní pacienty prostě na holičkách nenechají, protože jim to jejich zdravotnická čest nedovolí. O ně strach nemám, pokud je stres neskolí, poptávka nemocných bude do budoucna spíše vzkvétat. Respekt. 

Poskytovatelé služeb jako je vzdělávání a HR zatím vyčkávají. Patří do skupiny oboru, které jsou vždy první na ráně, kdy je třeba škrtat. Tak to bylo vždy a bude. Nejsou nutné pro přežití. Výroba a obchod ano. Ovšem dle mého názoru platí, že odvážlivci, kteří nepodlehnou, na situaci vydělají. Domnívám se, že odliv zakázek je pouze dočasný, bude následovat okurkové letní období – což je prostě klasika – a poté nastane pomalý růst. Nebojím se o ně. 

A co my, marketingové agentury?

Myslím, že situace nám hraje do karet. A to i v nárůstu poptávky po online výkonnostním marketingu v oborech, ve kterých byl marketing sprosté slovo. Možná získáme i lepší reputaci na trhu. V některých oborech přestane být marketing darmojedem, ale začne být nutností.  A mnoho z nás bude muset zamakat a ukázat, že fakt umí, protože peníze bude nutné získávat zpět co nejdříve. Nu, uvidíme. 

K řemeslníkům se nemohu vyjadřovat, protože s žádnými nespolupracujeme, ale velmi uvítám vaše zkušenosti v komentáři. Sázela bych však na to, že minimálně pro malíře pokojů teď začaly žně.

A víte, co by mě hodně zajímalo? Asi jako každého rodiče? Zda změny donutí dlouholetého dinosaura – naše školství – k jinému přístupu ke vzdělání? Ano, mají jedinečnou šanci. Kdy jindy, když ne teď? Moc šancí jim nedávám. A vy? Napište mi po čase svoji zkušenost.  

Změna je život – a to od pradávna

Nekonečný ekonomický růst, neviditelná ruka trhu, maximalizace užitku, zvyšující se poptávka, rostoucí ceny, prosperita… jsou ekonomické předpovědi, fikce, předvídání, kalkul, mýty… Operují s ekonomickými daty a člověkem jako bytostí zcela racionální. Opomíjí vlivy psychologické a sociální, tedy jevy zcela iracionální, ale také zcela přirozené. Nepracující s konstantou nejistoty a změny, která tu vždy byla, je a bude. 

Jaký je tedy rozdíl mezi ekonomickou předpovědí a věšteckou koulí? 

Hádám, že minimální. Alespoň v době, kdy o něco jde.

Možná by bylo lepší ekonomickou disciplínu shodit z piedestalu čísel a začít pracovat se sociologií, psychologií, filosofií a nalít tak národům čistého vína. Poté i ty pády nebudou tak strmé, záchranný kruh tak drahý a smrtelně vyděšených tak mnoho. Ale to ekonomická disciplína, ani politická garnitura nedopustí. Nepřipustí si, že prvek nejistoty je přítomen od pradávna a že je lidské existenci zcela vlastní.

Každý z nás (podnikatelů i zaměstnanců) si ovšem po tomto zážitku může dovolit:

 • Sestoupit z každodenního Chci více do Mám dost – kde pády na držku nebudou tak bolestivé,
 • Nastavit (podnikatelské) myšlení na obyčejné Může se stát, ale nemusí – a zcela přirozeně si vytvořit rezervu na „hubené období“, protože zcela přirozeně bude přicházet, i bez pandemií, 
 • Diverzifikovat své podnikatelské riziko a těch opěrných nohou si postavit více. Jak v reálném tržišti, tak v tom internetovém, 
 • Uvědomit si osobní zodpovědnost za svůj život a to, že pomocnou ruku najde vždy na konci své paže. Protože závislost bolí. Zejména v dobách pádů. 

Nutno podotknout, že i jako zákazníci rovněž změníme svůj přístup k nakupování:

 • Budeme rozhodně línější, protože to zkrátka jde a nákupy online jsou opravdu pohodlné. Takže i nejvíce zavilým odpůrcům online nákupů se blíží doba změn.
 • Budeme opatrní, alespoň po nějakou dobu. Než nás to přestane bavit a zjistíme, že život plyne dál.
 • Budeme hodně srovnávat nabídky a vybírat tu nejvýhodnější variantu.
 • Poptávka po prémiovém a luxusní zboží ochladne, ale zboží denní potřeby stále poroste.
 • Stále budeme milovat slevy – možná o trochu více.
 • Celkově bude poptávka opatrnější, ale s časem se zase zvedne. Tak už neplačme nad rozlitým mlékem. 

Změny s sebou přináší velké věci

Ne nadarmo se říká, že nouze naučila Dalibora housti. Myslím tím to, že největší a nejlepší věci zkrátka a dobře většinou vznikají vždy v mimořádných podmínkách, při velkých otřesech.

A hlavně… „extrémní” situace odhalují pravou tvář lidí, ukazují, kdo je kdo, protože tlak je na přetvářku už příliš velký. 

Upřímně se těším, co nového doba přinese. Navzdory „bídě“, krachu, politickým šarvátkám, epidemiím… Otřes vždy přináší uvědomění a osvobození se od závislostí na komkoliv či čemkoliv. Záleží čistě na osobní interpretaci. 

Share on facebook
Share on linkedin
Jana Eckhardtová

23. 4. 2020

Logo Malá marketingová

209 komentářů u „Podnikání v domácím arestu a po něm“

 1. Na ekonomii to nehažte, ta za to nemůže. Ta není zákon, ta (jak sama píšete) je teorie a předpověď. Za posledních 20 let je tohle již třetí „globálně známá“ krize. Začalo to .com bublinou, realitní krize v 2008 a teď koronavirus. Již několik let se mluví o další krizi, o splasknutí další .com/startup bubliny. Mluví se o digitalizaci, automatizaci a robotizaci. Lidi se tomu často smáli, brali to jako něco, co tu bude za 20,30 let, tak proč to teď řešit. .com bublina nebo realitní krize z 2008 nás možná tak nezasáhly, nebo aspoň ne běžného člověka v ČR a menší podnikatele, tak nikoho nic nenaučily. Lidi to ignorovali a skupinově si mysleli, že jich se to nedotklo a nic se jich nedotkne. A tak to celý spláchli používáním emailů a bojkotem samoobslužných pokladen v supermarketech. A i kdyby někdo tvrdil nekonečný růst bez výkyvů a někdo tomu věřil a sám se nad tím racionálně nezamýšlel, zda to dává smysl, jak by řekla moje máma: „když on skočí z okna, skočíš taky?“

  No a teď to přišlo. Sice to bylo třeba z jiné příčiny (ale globální pandemie taky není nic nového, co by se začalo diskutovat teprve před měsícem), ale krize tu je. Někdo se připravil a někdo se teprve učí, co je to home office nebo eshop. Ale o tom to přece je, někdo riziko snižuje, někdo ho akceptuje.

  Když ostatní zpomalují, já zrychlím. Možná je to podjaté, protože sám v tom podnikám, ale já toho využil na revizi a automatizaci procesů a práce, kterou jsem chtěl udělat na konci roku, ale udělal jsem ji hned, abych z ní na podzim už mohl těžit. Až se zase všichni rozjednou, já budu mít náskok.

  Odpovědět
 2. Dobrý den, Marku ekonomie za to opravdu nemůže, to já vůbec netvrdim. Tvrdím že člověk se nechal nalomit. A čím? Vedou která obsahuje zlomek dat a
  Je naprosto oddělená o normálního života. Nepoužívá zdravy rozum a potřeboval by radu vaše maminky. Proto je fajn si to uvědomit a uklidnit se.
  Článek není filosofickou úvahou ale pozorováním klientů z různých oborů, které mám nyní možnost pozorovat v nestandardní situaci. Každý se zachoval trochu jinak a nikde není psáno že ten kdo se nyní dere kupředu bude mít v budoucnu náskok a nakonec, koho to zajímá že? Možná to nakonec bude ten, kdo hodil čísla za hlavu, zpomalí, nabere sil a srovná se.
  At tak či onak, je velmi zajímavé to pozorovat.
  Zdravím Vas
  Jana

  Odpovědět
 3. The self education industry is a $355 Million per day industry and is expected to TRIPLE in the next 5 years! And with the right strategy this could be your opportunity to:

  Get in early before it is oversaturated.
  Help others go faster while you get paid
  Fix a broken system
  Make an impact on the world
  Get paid for a skill, hobby, passion or expertise you already have (or get paid from someone else’s)

  And Tony Robbins, Russell Brunson and Dean Graziosi are finally going to show YOU how to take advantage of it…

  (Now if you don’t already know who these 3 guys are then you’ll want to listen up!! They’ve impacted millions of lives and have generated billions of dollars)

  Look, if you’ve ever thought about (or even if you never thought about) getting paid for something you know (like a passion or a skill)… or even getting paid from what others know, then you have to attend.

  This is one of the fastest growing industries online and in all areas of the world.

  And for the first time ever they’re doing a webclass training on how to extract your wisdom (or somebody else’s) and get other people to pay you for it!

  You can save your spot here (and when you do register, you’re immediately going to get a brand new, never before seen training from Tony and Dean. No one else will ever get a chance to see this rare training except for us).

  kbbmint.com

  After hearing what they’re teaching, I truly believe this is the #1 way to make a massive income, make a massive impact on the world and leave a legacy!

  And here’s just a fraction of what you’ll learn this week:

  The mostly hidden $129 Billion dollar market and how you can make a massive impact and leave a legacy by profiting from it.

  The KBB Triangle: The 3 ways to profit (whether you’re an expert with a thriving business, just getting started, or even if you’re at complete rock bottom)

  The framework to profit from what you (or someone else) already knows – or by creating community and bringing people together.

  Plus you’ll even be able to ask them questions when they do Q&A at the end of the training. (Chat is limited so show up early).

  There’s no other time where you’re going to have this opportunity. So BE THERE! Because if you’re not going to make a shift in your life now, then when? And if not with these guys, then let me ask with who?

  This is your rare chance to learn from 3 people who started from nothing and went on to generate billions of dollars and build massive companies.

  Spots are filling up faster than they ever have, so you need to hurry and go here to save your spot

  https://kbbmint.com

  Register now and I’ll see you there this week – Plus they did a few brand new “pre-event” trainings that only those who register get access to.

  Talk soon

  Odpovědět
 4. I’m an expert writer who loves to bring smiles to people’s face.

  Writing is what I do for a living and I am so passionate about this. I have worked with several companies whose mission is to help people solve writing problems.
  I love traveling and have visited several countries in the past few years.
  I’m happy to have written several books that have contributed positively to the lives of many. My works are available in several parts of the world. And I’m currently working with service providers that help people save time. Being a part of this team has open more opportunities for me to excel as a writer. I have worked with different people and met many clients as a professional.
  I can handle any kind of writing project and provide nothing but the best. People come to me all the time to ask if I can solve their writing problems and I accept. I find pleasure in helping them to solve their problems as a professional.

  Academic Writer – Austin Hawes – hydra-island.com Corp

  Odpovědět
 5. Good day and welcome to my webpage. I’m Magdalena May.
  I have always dreamed of being a novelist but never dreamed I’d make a career of it. In college, though, I aided a fellow student who needed help. She could not stop complimenting me . Word got around and someone asked me for writing help just a week later. This time they would compensate me for my work.
  During the summer, I started doing research papers for students at the local college. It helped me have fun that summer and even funded some of my college tuition. Today, I still offer my writing services to students.

  Writing Specialist – Magdalena – evolutionarynexus.org Company

  Odpovědět
 6. My name is Philip. And I am a professional academic writer with many years of experience in writing.

  My interest is to solve problems related to writing. And I have been doing it for many years. I have been with several associations as a volunteer and have assisted clients in many ways.
  My love for writing has no end. It is like the air we breathe, something I cherish with all my being. I am a full-time writer who started at an early age.
  I’m happy that I`ve already sold several copies of my works in different countries like England and others too numerous to mention.
  I also work in an organization that provides assistance to many clients from different parts of the world. People always come to me because I work no matter how complex their projects are. I help them to save energy, because I feel happy when people come to me for professional help.

  Professional academic Writer – Philip – http://www.cleanurbanenergy.comTeam

  Odpovědět
 7. Hi and welcome to my webpage. I’m Ianis.
  I have always dreamed of being a novelist but never dreamed I’d make a career of it. In college, though, I helped a fellow student who needed help. She could not stop telling me how well I had done. Word got around and someone asked me for writing help just a week later. This time they would pay me for my work.
  During the summer, I started doing academic writing for students at the local college. It helped me have fun that summer and even funded some of my college tuition. Today, I still offer my research paper writing to students.

  Writing Specialist – Ianis Bowers – laffaireestketchup.net Company

  Odpovědět
 8. Hello All
  Thanks for checking out my writing website . My name is Henley.
  I have worked several years in this niche. My aptitude for writing started at a young age. I wrote short stories as a child and eventually went on to work with my school newspaper.
  This early tryst into news reporting eventually led me to academic writing. There is plenty of work for professional writers. I specialize in dissertations , but have the skills to do all types of academic writing.
  Email me for more information about rates and a price quote. I’m looking forward to helping you.

  Academic Writer – Henley Mcfarlane – Top 5 Essay Writing Websites For College Students Company

  Odpovědět
 9. Welcome to my blog ! I’m Mikael.
  Even though I jokingly credit my mother for my writing talent, I know that it is a ability I have fostered from childhood. Though my grandmother is a writer, I also started out young.
  I’ve always had a way with words, according to my favorite educator. I was always so excited in science when we had to do a research paper .
  Now, I help current students achieve the grades that have always come easily to me. It is my way of giving back to schools because I understand the obstacles they must overcome to graduate.

  Mikael Rigby – Professional Writer – http://www.loretocollege.org Corps

  Odpovědět
 10. Hi everyone , I’m Leticia Figuero.
  Welcome to my homepage . I started writing in high school after a creative writing assignment for my English teacher. I did creative writing for a while before I thought about doing something else.
  I had always loved doing research papers because I’m passionate about learning. When you combine writing ability with a love of learning, research paper writing only makes sense as a job.
  I’m passionate about aiding the students of the future in their school career. When they get too busy, I am there to help.

  Leticia – Professional Academic Writer – http://www.sciencesforensiques.com/ Team

  Odpovědět
 11. Hello!

  Best discounts on the market -25 %

  Furniture, Kitchen, Sportswear -50%

  Photo, Garden, Headphone -15%

  School, Lights, Eyewear -25%

  Childrens Clothing, Bathroom, Comuter Hardware -20%

  Wedding Apparel, School, Wedding Apparel -45%

  Offer valid 6 days!

  SEE: https://vrl.ir/AmyNAs

  Odpovědět
 12. Hello, I’m Leticia.
  Welcome to my about page. I started writing in middle school after a creative writing assignment for my English teacher. I did creative writing for almost a year before I thought about doing something else.
  I had always loved doing research assignments because I’m passionate about learning. When you combine writing skill with a love of learning, research paper writing only makes sense as a job.
  I’m passionate about aiding the students of the future in their school career. When they get too busy, I am there to help.

  Leticia – Writing Expert – http://www.magnoliacharterschools.org Band

  Odpovědět
 13. Hi guys, I am Leticia an expert in academic writing.

  I enjoy solving people’s problems and make them happy. That is what I have been doing for many years now.
  I have been writing since I was 12 years old and never knew it would turn out to be a full-time career. I have also been able to handle several projects that involves writing. And I worked in three organizations as a volunteer to assist people.My hobbie has always been to help people succeed. And I go the extra mile to make that happen.
  I enjoy writing Thesis and have helped people from countries like UK.
  I work with a service provider whose mission is to provide quality papers and make people happy. In fact, many clients come to me for help on a daily basis because they know I always deliver. And I will continue to provide nothing but the best to build trust like I have been doing for the past few years.

  Academic writer – Leticia – http://www.magnoliacharterschools.org Corp

  Odpovědět
 14. Hi guys, it’s Eduard here!
  I work as a professional an essay writer and have created this content with the intent of changing your life for the better. I started honing my writing talent in my school years. I learned that my fellow students needed writing help—and they were willing to pay for it. The money was enough to help pay my tuition for my remaining semesters of college.
  Ever since school, I have continued to work as an academic writer. I was hired by a writing company based in the United Kingdom. Since then, the dissertations that I have written have been sold around Europe and the United States.
  In my line of work, I have become used to hearing, “Eduard, can you help me meet my writing assignment deadline?” I know that I can save their time.

  Professional Writer – Eduard – Tips to make remote work effective. Team

  Odpovědět
 15. Сервис помощи студентам 24 АВТОР (24 AUTHOR) – официальный сайт.
  Сайт автор 24
  Работаем с 2012 года. Гарантии, бесплатные доработки, антиплагиат. Заказать диплом (дипломную работу), курсовую, магистерскую или любую другую студенческую работу можно здесь.

  Odpovědět
 16. Thanks for stopping by my page! I’m Camden.
  Even though I jokingly credit my aunt for my writing talent, I know that it is a ability I have fostered from childhood. Though my aunt is a writer, I also started out young.
  I’ve always had a way with words, according to my favorite educator. I was always so excited in English when we had to do a research assignment .
  Now, I help current pupils achieve the grades that have always come easily to me. It is my way of giving back to schools because I understand the obstacles they must overcome to graduate.

  Camden Patton – Academic Writer – http://www.endsmoking.org Confederation

  Odpovědět
 17. Hello everyone, it’s Leonard here!
  I work as an academic writer and have created this content with the intent of changing your life for the better. I started honing my writing talent in college. I learned that my fellow students needed writing help—and they were willing to pay for it. The money was enough to help pay my tuition for my first semester of college.
  Ever since college, I have continued to work as an academic writer. I was hired by a writing company based in the United Kingdom. Since then, the research papers that I have created have been sold around Europe and the United States.
  In my line of work, I have become familiar with hearing, “Leonard Rossi, can you help me meet my writing assignment deadline?” I know that I can provide this service.

  Academic Writer – Leonard Rossi – http://www.homeschoolthroughhighschool.com Corps

  Odpovědět
 18. I’m an expert writer who loves to bring smiles to people’s face.

  Writing is what I do for a living and I am so passionate about this. I have worked with several companies whose mission is to help people solve problems.
  I love traveling and have visited several countries in the past few years.
  I’m happy to have written several books that have contributed positively to the lives of many. My works are available in several parts of the world. And I’m currently working with service providers that help people save energy. Being a part of this team has open more opportunities for me to excel as a writer. I have worked with different people and met many clients as a writer.
  I can handle any kind of writing and provide nothing but the best. People come to me all the time to ask if I can solve their assignment problems and I accept. I find pleasure in assisting them to solve their problems as a writer.

  Professional Academic Writer – Kyran Mckinney – http://www.ild-canada.com Company

  Odpovědět
 19. Thanks for visiting,
  I’m Eduard Jaramillo.
  If you’ve ever been overscheduled and couldn’t finish a research assignment , then you’ve come to the right place. I help students in all areas of the writing process . I can also write the assignment from start to finish.
  My career as a professional writer started during my school years . After learning that I was very capable in the field of academic writing, I decided to take it up as a career .

  Professional Academic Writer- Eduard Jaramillo- http://www.kloc.org Band

  Odpovědět
 20. Generally I do not read article on blogs, but I would like to say that this write-up very forced me to try and do it! Your writing style has been amazed me. Thanks, very nice article.

  Odpovědět
 21. Wonderful article! That is the kind of information that should be shared across the web.
  Disgrace on Google for no longer positioning this
  publish higher! Come on over and seek advice from my web
  site . Thanks =)

  Odpovědět
 22. You can certainly see your skills within the article you write.

  The sector hopes for even more passionate writers such as you who are not
  afraid to mention how they believe. All the time go after your heart.

  Odpovědět

 23. Валидный материал для брута -+- спама или остальных Любых задач.
  Мгновенное приобретение он-лайн. Онлайн Телеграм бот автопродаж @BlackFriday24_bot
  Имеются базы в формате майл–пасс с доступом по IMAP / POP3 / СМТП
  Mail базы различных стран мира специально для рассылки Ваших предложений / спама
  С нами Полезно вести сотрудничество!
  Постоянным покупателям значимые особые условия!
  Непрерывно в наличии свежие базы, а помимо прочего инструменты для их более действенного использования
  Если необходимы выборки по конкретным странам, обращайтесь по контактам телеграм бота
  Получение в режиме сразу по окончании поступления средств. Посодействуем с необходимым приватным софтом

  Odpovědět
 24. САмое эффективное для продаж – Pinterest. Смотрите Видео пример продаж: Сотни Продаж на Etsy, amazon, ebay, shopify за 2 месяца при ср.цене чека 300 usd https://youtu.be/GNOZtXGGM-I

  Odpovědět
 25. гидродинамическая очистка трубопроводов

  В восьмидесяти процентов случаях скважины возобновляются до начальных данных при включении в использование скважины, что по праву считается альтернативой производства буровых работ новой скважины.
  Обеспечено повышение сбыта водозаборной скважины не менее тридцати процентовЫ от существующего на момент старта выполненных работ.

  Большое количество из скважин по завершении осуществления восстановительного комплекса мероприятий имеют возможность быть снова введены в эксплуатацию. Тем более что оплата таких действий в десять раз ниже цены самих сооружений.

  Сотрудники нашей производственной компании по Очистке колодцев, отстойников и Бурению скважин на воду предлагаем свои услуги всем, как частным так и общественным компаниям.

  Odpovědět
 26. Список лучших бездепозитных бонусов за регистрацию с выводом для новых игроков из России и с других стран СНГ. Вам не обязательно тратить время на поиск бонусов без депозита или фриспинов за регистрацию на других сайтах и форумах. Подробную информацию о лучших бездепозитных бонусах казино РФ, Вы найдёте на сайте – https://all.casino-profit.pro/casino/rub.html

  Odpovědět
 27. Получи бездепозитный бонус казино 2020 с выводом к себе на счет. На сайте доступно огромное количество бонусов, в том числе и бездепозитные за регистрацию с выводом прибыли – https://www.888academ.com/bonuses.html Для того, чтобы получить их необходимо будет просто воспользоваться предельно простыми инструкциями. В целом они будут понятны всем, даже начинающим пользователям, поэтому перестаньте сомневаться начните рассматривать абсолютно каждый бесплатный бонус казино, который Вы найдете у нас на сайте

  Odpovědět
 28. The cleansing business performs cleansing of rooms of numerous dimensions as well as arrangements.

  We offer professional maid vacuuming for private customers. Making use of European tools as well as accredited tools, we achieve maximum outcomes and also provide cleaning in a short time.

  The business’s specialists provide cleansing with the help of contemporary innovations, have special devices, and also have licensed detergents in their collection. Along with the above advantages, white wines offer: desirable prices; cleansing quickly; premium quality results; more than 100 favorable evaluations. Cleaning offices will help maintain your work environment in order for the most effective job. Any kind of business is exceptionally vital environment in the team. Cleaning up solutions that can be purchased inexpensively now can aid to arrange it as well as offer a comfortable area for labor.

  If essential, we leave cleaning up the cooking area 2-3 hrs after positioning the order. You get cleansing immediately.

  We provide discounts for those that use the service for the first time, as well as positive terms of teamwork for routine consumers.

  We supply high-grade cleansing for huge business and also tiny firms of different directions, with a price cut of as much as 25%.

  Our pleasant group offers you to get familiarized with positive regards to teamwork for business clients. We properly approach our tasks, clean making use of specialist cleaning products as well as specific equipment. Our staff members are trained, have clinical publications and also know with the nuances of eliminating complicated and also hard-to-remove dust from surfaces.

  Odpovědět
 29. Скажем, вы собственник нового интернет-ресурса, который имеет приятный современный дизайн, удобную навигацию и полезную для посетителей информацию. Но до сих пор нет гостей на портале. Что делать? Те, кто имеют свой бизнес мы поможем вам создать веб-сайт. Понятно, ни одно действительное либо виртуальное предприятие не может продвигаться самостоятельно. Каждой компании необходимо содействие в приобретении популярности, а во Всемирной сети без нее решительно не обойтись из-за бешеной конкуренции.Мы занимаемся разработкой порталов. Мы готовы запустить полноценный портал в течение трёх дней. Выключая выдачи готовых вебсайтов, мы оказываем сервисы тех. подмоги: своевременное продление хостинга и вашего домена, добавление наполнения на интернет-сайт, публикация известий. Наши услуги помогают вам стать лидером на горизонтах инета.

  продвижение англоязычных сайтов

  Odpovědět
 30. лиственница доска обрезная сухая купить в москве, производство паркета в москве,
  паркетная доска из массива лиственницы купить москва, кровать бук москва,
  доска необрезная сосна купить в москве, лиственница сухая купить в москве, стоимость обрезной доски за куб,
  грузчик угля москва, доска дуба сухая купить в москве, сухая доска дуба москва, брусок обрезной купить в москве,
  паркетная доска дуб москва, доска обрезная цена за куб в москве, цена за куб доски обрезной в москве,
  кровать из массива бука купить в москве, доска лиственницы сухая купить в москве, двери для бани из липы купить в москве,
  обрезная доска дуб москва, стоимость фанеры 12 мм за м2, стоимость фанеры 10 мм за м2, доска дубовая обрезная сухая купить в москве,
  фанера 8 мм купить в москве, доска осина обрезная купить в москве, доска обрезная осина в москве,
  необрезная доска лиственница купить в москве,
  http://drevtorg.ning.com/main/search/search?q=%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%8B+%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0&page=2

  Odpovědět
 31. Изготовление светильников.
  Компания постоянно развивается и совершенствует нашу продукцию, поэтому возможно изменение размеров, конструкции и комплектации представленных моделей при сохранении или улучшении функциональных и технических характеристик.
  Производство МАФов для комплексного благоустройства города (скамейки уличные парковые, урны, вазоны.

  Уличное освещение – это важная часть проекта. Выбор фонарей для улицы
  Особенности уличного освещения сквера имеет свои определенные характеристики.

  Odpovědět

Napsat komentář

Šablona marketingového plánu

Kompletní návod na tvorbu marketingové strategie pro váš byznys. Na celý rok, měsíc po měsíci. 7kroková šablona včetně pracovního manuálu a online návodů! Zvládněte na jedničku analýzu i praxi. Ne bez práce, zato za bezkonkurenční cenu.

další články z kategorie ,

Co nám při psaní svazuje ruce? - Textace webu, články na blog, příspěvky na sociální sítě, newslettery i obyčejný mail klientovi... očekává se od vás nemalé množství… přečíst článek
Příběh online b̵o̵j̵o̵v̵n̵í̵k̵a̵ obchodníka - Zbraň moderního obchodníka má název LinkedIn. Pokud se dobře používá, umí spoustu věcí urychlit a usnadnit. Ještě jste tomuto fenoménu… přečíst článek
T̶e̶ď̶ ̶j̶e̶ ̶s̶p̶r̶á̶v̶n̶ý̶ ̶č̶a̶s̶ ̶š̶e̶t̶ř̶i̶t̶!̶Teď je správný čas chovat se rozumně - Na vše se musí jít s rozumem. I na úspory. Pokud teď provedete radikální škrty, zalezete do "nory" a přestanete… přečíst článek
marketingový plán Příští rok TO zvedneme o 100 %, pánové! A víte jak? - Strategii a cíle umíme vymyslet lusknutím prstu. Klidně i několik za den. Ale cíle dosáhnout, to už chce panečku odvahu.… přečíst článek

Nejste si jisti? Svěřte se, kde vás tlačí bota.

Vybereme optimální řešení dlouhodobého marketingu a formu spolupráce, která vám přinese ovoce.

Nestačí? Chcete víc?

plán

marketingový

plán

Sestavení marketingového plánu – vaše strategie na 12 měsíců. Přesné zacílení, široký dosah, zásah do srdcí vašich zákazníků. Výběr správných komunikačních kanálů a obsahu. Správa a podrobný harmonogram aktivit. Návrh rozpočtu a monitoringu.

manažer

marketingový

manažer

Externí marketér pro realizaci vašich marketingových aktivit na tolik hodin v měsíci, kolik potřebujete. Zkušený tvůrce obsahu se znalostí komplexních marketingových nástrojů, monitoringu, analytiky. S praxí z malých a středních firem.

strategie

marketingové

minutky

5hodinová marketingová konzultace. Analýza vaší aktuální marketingové komunikace. Následný návrh a vedení při sestavení marketingové strategie a výběru vhodných nástrojů, forem obsahu. Plus instruktáž, praktické ovládnutí nástrojů.

školení

marketingová

školení

Tvorba marketingového plánu/strategie. Ovládnutí komunikačních kanálů a aplikací. Pro malé a středně velké firmy, pro podnikatele i majitele. Pro začínající marketéry a další odpovědné pracovníky v oblasti komunikace se zákazníky.