/VZORY KE STAŽENÍ/ Prosincový chaos pomalu odeznívá. A pokud jste to nestihli na konci minulého roku, je teď ten nejlepší čas se na chvíli zastavit a začít plánovat. Přelom roku je u nás neodmyslitelně spojený se sestavováním publikačního a marketingového plánu, sepisováním nápadů pro další rozvoj a plánováním rozpočtu na komunikaci a marketing.

My tyhle aktivity milujeme. Je to takové malování ideálního průběhu přicházejícího roku a cílů, kam se chceme za dvanáct měsíců dostat. Vyplní se naše očekávání na chlup přesně nebo je výsledky ještě předčí? Popravdě, spíš ne.

Rok může přinést nečekané změny. Přizpůsobte jim i marketingový plán

Dvanáct měsíců je totiž opravdu dlouhá doba. Bylo by tak naivní se domnívat, že vývoj trhu zůstane konzistentní celý rok. Vlastně jsme to nikdy nezažili. Proto je dobré mít na mysli, že marketing a jeho plány fungují spíš jako záchytné body na cestě. Ta je dlážděná testováním, přesouváním, optimalizací, opouštěním nefunkčního a hledáním nového.

Marketing je tak spíš, jak my říkáme, „zkušenostní“ disciplína. Uplatní se v ní je ten, kdo je flexibilní. Toho taky čeká sladká odměna.

Do nového roku vám tedy přejeme:

  • dostatek času na výpočet potenciálu trhu
  • správný odhad při plánování obchodních a marketingových cílů
  • kreativní prostředí při tvorbě publikačního plánu
  • lehkou ruku při plánováním aktivit s dostatečným prostorem pro změny
  • otevřenou mysl a chuť zkoušet a testovat nové možnosti
  • vytrvalost a dávku urputnosti

Kde brát inspiraci? Podívejte se třeba na naše šablony

Jestliže jste dočetli až sem, je jasné, že vás téma „plánování marketingu“ zajímá. Inspiraci a užitečné návody samozřejmě najdete na našem webu. Je zde vzor prodejní stránky, media plánu nebo e-kniha o obchodování na Linkedinu. Při dávání vašich marketingových projektů dohromady vám může ušetřit čas náš vzor marketingového plánu s ukázkou.

Myslíte si, že tyhle aktivity je lepší přenechat odborníkům?
Tak se nám ozvěte. Třeba hned.

Image from Freepik

Jana Eckhardtová

11. 1. 2024

Logo Malá marketingová

Šablona marketingového plánu

Kompletní návod na tvorbu marketingové strategie pro váš byznys. Na celý rok, měsíc po měsíci. 7kroková šablona včetně pracovního manuálu a online návodů! Zvládněte na jedničku analýzu i praxi. Ne bez práce, zato za bezkonkurenční cenu.

dobrý obchodník je nad zlato Miluju PRAVÉ obchodníky. Jsou pro firmu nad zlato! - Naučte své obchodníky generovat nové zákazníky/leady pohodlněji. Objevte „nové“ akviziční kanály a potenciál, který skrývají. přečíst článek
AI copywriter AI copywriter jako budoucnost textařiny? Rychlý, přesný, ale… - AI copywriter (chatbot) vám při tvorbě textů může hodně pomoc, ale má své mouchy. Co ještě potřebujete k tomu, aby… přečíst článek
Doplňte váš komunikační mix o direct mail Direct mail není krok zpět. Zkuste ho přimíchat do komunikačního mixu - Osobním dopisům ještě neodzvonilo. Přidejte je do vašeho komunikačního mixu a zkuste zaujmout i ty, kteří upřednostňují starý dobrý papír. přečíst článek
Zákazníka jenom mlátíme parametry a čekáme, že si z toho sedne na zadek, říká Lucie Zitterbartová o B2B komunikaci - Co obnáší B2B marketing a proč je nejlepší témata pro B2B komunikaci hledat u koncového zákazníka? Na otázky odpovídala copywriterka… přečíst článek

Nejste si jisti? Svěřte se, kde vás tlačí bota.

Vybereme optimální řešení dlouhodobého marketingu a formu spolupráce, která vám přinese ovoce.

Nestačí? Chcete víc?

plán

marketingový

plán

Sestavení marketingového plánu – strategie na rok. Výpočet potenciálu trhu, přesné zacílení. Výběr efektivních komunikačních kanálů a plánování obsahu. Podrobný harmonogram aktivit a jejich správa. Návrh rozpočtu a monitoringu. Pěkně měsíc po měsíci.

 

manažer

marketingový

manažer

Externí marketingový manažer pro řízení a realizaci online marketingu i offline aktivit. S letitými zkušenostmi s tvorbou marketingových strategií a realizací marketingových kampaní. K pronájmu na 20, 40 i více hodin v měsíci.  Zaplatíte odpracovaný čas, získáte know-how celého týmu specialistů a projekt manažera.

strategie

marketing pro

B2B firmy

Tvorba marketingové strategie a realizace marketingových aktivit pro B2B sektor malých a středních firem. Orientovaný na jasné cíle a výsledky. Pro domácí trh i zahraničí. S externí marketingovým manažerem pro řízení a specialisty pro realizaci online i offline aktivit.

 

 

školení

Obchod(ování) na

LinkedIn

LinkedIn je bez debat každodenním nástrojem obchodníka. Od získávání zcela nových, ale pečlivě vybraných kontaktů, přes budování povědomí o produktu/službě, tvorbu vztahu až po získávání zakázek. S LinkedInem a jeho funkcemi každý měsíc získáme přes 150 vybraných spojení a více než desítku „teplých“ dotazů k tomu.