Je marketing věda? Marketingoví specialisté o tom ví své. Držet krok například s raketovým vývojem online prostředí není procházka růžovou zahradou. Pravidelná školení jsou proto pro tuto profesi nezbytná, stejně jako přesah do jiných podoborů.

Marketingový specialista dokáže udělat s rozvojem vaší firmy divy. Je to takový tichý společník, co pomáhá vaší firmě růst. Jednoduše táhne za stejný provaz jako vy.

Marketingový specialista vás jistí

Pokud vaše podnikání funguje, jste na dobré cestě. Určitě máte nastavenou jakous takous komunikaci se zákazníky. My vám věříme. Ale nedřepíte ještě stále někde v údolí? Před vámi je vrchol hory a vy se na něj ne a ne vyškrábat? Tak hurá do toho! Marketingoví specialista vás bude jistit. Klidně odspoda.

Marketing je obor široký, rozlehlý, mířící až do dalekých končin… Stojíte na startovní čáře a nevíte, jak začít? Nevěšte hlavu. I v marketingu platí staré dobré pravidlo: „ten umí to a ten zase tohle“.  Marketingoví odborníci většinou pracují ruku v ruce v marketingových agenturách, kde se navzájem doplňují.

Ovšem není marketingový specialista jako marketingový specialista. Záleží na tom, zda člověk působí v OFFLINE nebo ONLINE prostředí.

Že je to pro vás španělská vesnice? Pojďme si na to posvítit:

  • Offline prostředí – to jsou například billboardy, televize, rádio, výstavy, veletrhy, plakáty, letáky.
  • Online prostředí – se zaměřuje na svět internetu: sociální sítě, emailing, weby, PPC a podobně.

My jsme příznivci online marketingu, protože v něm vidíme budoucnost. Díky online nástrojům šetříte náklady a máte svou cílovou skupinu přímo na mušce. Pokud jste dnes vidět na internetu, máte v podstatě vyhráno. Stačí jen zatahat za ty správné nitky…

A jaké nitky máme na mysli?

Co vám může marketingový specialista přinést?

…noviny, kafe, čaj… Teď vážně. Dobře nastavená marketingová strategie firmy může být oním pomyslným pevným lanem, díky kterému vyšplháte až na vrchol. Netvrdíme, že marketingovými službami porostou počty vašich zákazníků jako houby po dešti. Chce to ČAS. Pokud budete trpěliví, jistojistě sklidíte ovoce.

Cílem marketingových specialistů je:

  • určit cílovou skupinu  – víte tak, KDO je vaším potencionálním zákazníkem,
  • působit na emoce lidí – pozvednout výhody vašeho produktu či služby,
  • získávat konverze,
  • reportovat – máte tak jasný přehled, do čeho jste peníze dali a co vám to přineslo.

Nevyhazujte peníze z okna. Nastavte si marketingový plán a uvidíte, jak vám podnikání pošlape. Ať už se rozhodnete nastavit si marketingovou strategii firmy vlastními silami (chystáme webinář) nebo si plácnete s odborníkem, uvidíte, že nebudete litovat.

My máme marketing v malíku a rádi vás budeme při dobývání vrcholu jistit.  

Hana Nevrlá

 

Jana Eckhardtová

20. 8. 2021

Logo Malá marketingová

Šablona marketingového plánu

Kompletní návod na tvorbu marketingové strategie pro váš byznys. Na celý rok, měsíc po měsíci. 7kroková šablona včetně pracovního manuálu a online návodů! Zvládněte na jedničku analýzu i praxi. Ne bez práce, zato za bezkonkurenční cenu.

další články z kategorie

arin Novotná a Silvia Poláková: rozhovor LinkedIn a Sales Navigator Sales Navigator? Za málo peněz hodně muziky. V B2B nahradí cold calling, říká Silvia Poláková - Proč při správě klientských B2B účtů na LinkedInu používáme Sales Navigator, proč by nám byl k ničemu bez kvalitního a… přečíst článek
Zákazníka jenom mlátíme parametry a čekáme, že si z toho sedne na zadek, říká Lucie Zitterbartová o B2B komunikaci - Co obnáší B2B marketing a proč je nejlepší témata pro B2B komunikaci hledat u koncového zákazníka? Na otázky odpovídala copywriterka… přečíst článek
Poskládejte si ty nejefektivnější nástroje pro Accout Based Marketing Jak na Account Based Marketing v praxi - Co je Account Based Marketing, už víte. Jak ho ale uvést do praxe a jaké prostředky zvolit, aby byla vaše… přečíst článek
pomocí ABM lépe zacílíte na vhodné zákazníky Account Based Marketing: k čemu vám bude a jak na něj - Možná vám zkratka ABM nic neříká, určitě už jste na ni ale v marketingových vodách narazili. Takže o co jde… přečíst článek

Nejste si jisti? Svěřte se, kde vás tlačí bota.

Vybereme optimální řešení dlouhodobého marketingu a formu spolupráce, která vám přinese ovoce.

Nestačí? Chcete víc?

plán

marketingový

plán

Sestavení marketingového plánu – vaše strategie na 12 měsíců. Přesné zacílení, široký dosah, zásah do srdcí vašich zákazníků. Výběr správných komunikačních kanálů a obsahu. Správa a podrobný harmonogram aktivit. Návrh rozpočtu a monitoringu.

manažer

marketingový

manažer

Externí marketér pro realizaci vašich marketingových aktivit na tolik hodin v měsíci, kolik potřebujete. Zkušený tvůrce obsahu se znalostí komplexních marketingových nástrojů, monitoringu, analytiky. S praxí z malých a středních firem.

strategie

marketingové

minutky

5hodinová marketingová konzultace. Analýza vaší aktuální marketingové komunikace. Následný návrh a vedení při sestavení marketingové strategie a výběru vhodných nástrojů, forem obsahu. Plus instruktáž, praktické ovládnutí nástrojů.

školení

marketingová

školení

Tvorba marketingového plánu/strategie. Ovládnutí komunikačních kanálů a aplikací. Pro malé a středně velké firmy, pro podnikatele i majitele. Pro začínající marketéry a další odpovědné pracovníky v oblasti komunikace se zákazníky.